در حال فراخوانی آگهی های بیشتر ...
ارزان ترین تعرفه آگهی ویژه----------ثبت 30 آگهی رایگان بدون ثبت نام----------حمایت از کالا و خدمات شما با ثبت آگهی رایگان نیازمندی ها ---------- با جهش (نردبان) رایگان آگهی خود را به صدر آگهی ها برسانید

تبلیغات رایگان | ثبت آگهی رایگان | کاسپین 365

روزهای سخت مستاجران از راه رسید

چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت ۰ خبری
  • تصویر شماره روزهای سخت مستاجران از راه رسید

به گزارش اقتصادنیوز : این روزها مستاجرانی که به دنبال فایل مناسب برای جا به جایی هستند ، روزهای سختی را پشت سر می گذارند ، نرخ های پیشنهادی از سوی مالکان بسیار بالا است و کمبود فایل مناسب به دلیل کاهش جا به جایی ها یافتن آپارتمان مناسب را سخت کرده است .

به گزارش خبرنگار اقتصادنیوز ، وزیر راه و شهرسازی می گوید؛ «قداماتی که  در بخش مسکن و اجاره اثر گذار بوده و قیمت ها در بازار مسکن رو به کاهش است . او تاکید کرده است که در بحث اجاره و قراردادهای آن هر مستاجری که واحد مسکونی را در سال گذشته اجاره کرده امسال هم می تواند آن را تمدید کند.»

اجاره آپارتمان سخت شد

 اما بررسی های میدانی نشان می دهد این مصوبه ستاد ملی چندان ضمانت اجرایی ندارد و بیشتر توافق های اخلاقی میان مستاجران و مالکان در تمدید قرار دادها نقش داشته است . بررسی فایل های اجاره نشان می دهد یافتن آپارتمان مناسب با اجاره بهای زیر 3 میلیون به سختی پیدا می شود.

به طور مثال اگر اسفند سال 99 قصد اجاره آپارتمانی 60 متری در محدوده مرکزی شهر را داشتیم با نقدینگی 100 میلیون رهن و 2 میلیون اجاره فایل های مناسب برای بازدید پیشنهاد می شد ، اما این روزها برای اجاره آپارتمانی زیر 70 متر در همان منطقه ، نمی توان با نقدینگی  3 میلیون اجاره و رهن  150 میلیون آپارتمانی مناسب پیدا کرد .  

روزهای سخت مستاجران

به نظر می رسد بر خلاف خوش بینی وزیر در خصوص کاهش قیمت اجاره ها ، مستاجران روزهای دشواری را پیش رو دارند و هنوز فصل اجاره آغاز نشده ، افزایش های نجومی آغاز شده است.

کمبود فایل های مناسب هم باعث رونق فایل های مشکل دار شده است. آپارتمان هایی در طبقات 4 بدون آسانسور و پارکینگ یا آپارتمان های قدیمی که نرخ های پیشنهادی شان معمولا کم تر از نرخ های پیشنهادی منطقه است.

  ثبت آگهی رایگان