در حال فراخوانی آگهی های بیشتر ...
ارزان ترین تعرفه آگهی ویژه----------ثبت آگهی بدون ثبت نام----------حمایت از کالا و خدمات شما با ثبت آگهی رایگان نیازمندی ها ---------- با جهش (نردبان) رایگان آگهی خود را به صدر آگهی ها برسانید

نیازمندیهای رایگان کاسپین 365

موارد انحلال گروه اقتصادی

موارد انحلال گروه اقتصادی

آگهی رایگان
  • خدمات سرگرمی
  •  email
  • email
  • تاریخ ثبت آگهی : ۱۳۹۶/۰۸/۲۲
  • آخرین بروز رسانی : ۱۳۹۶/۰۸/۲۲
  •    تهران تهران
  • 6607 بازدید
  • خیابان ولیعصر، تقاطع نیایش، بلوار اسفندیار، پلاک 90
به موجب ماده 107 قانون برنامه پنج ساله پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران ، تشکیل گروه اقتصادی با منافع مشترک با مشارکت دو یا چند شخص حقیقی و حقوقی به منظور تسهیل و گسترش فعالیت اقتصادی و تجاری برای یک دوره محدود و بر اساس قراردادی کتبی پس از ثبت در مرجع ثبت شرکت ها در قالب شرکت مدنی و ضوابط و شرایط مربوط به آن و با رعایت موازین اسلامی و اصل منع اضرار به غیر و منع انحصار مجاز است.
گروه اقتصادی برای یک دوره محدود تشکیل می گردد، لذا برخلاف شرکت های تجاری ، نمی تواند بدون تعیین مدت تشکیل گردد. اعضاء گروه اقتصادی می توانند اشخاص حقیقی یا حقوقی باشند و موضوع فعالیت آن باید اعمال تجاری باشد. اعضاء گروه به طور تضامنی مسئول پرداخت دیون گروه از اموال شخصی خود می باشند. مگر این که با اشخاص ثالثی که با آن ها رابطه حقوقی برقرار نموده اند به نحو دیگری توافق کرده باشند. لازم به ذکر است، گروه اقتصادی شرکت تجاری محسوب نمی گردد و در قالب شرکت مدنی می گنجد. گرچه با شرکت مدنی نیز دارای تفاوت هایی است مانند اینکه گروه اقتصادی برخلاف شرکت مدنی دارای شخصیت حقوقی است.
نکته : حیطه اختیارات مدیران تابع قرارداد پایه گروه اقتصادی است که در اداره ثبت شرکت ها به ثبت رسیده است. تغییر در حیطه اختیارات مدیران خارج از آنچه که در قرارداد پایه گروه اقتصادی آمده است، در قبال اشخاص ثالث قابل استناد نیست.


تماس با ما:
info@companyregister.ir
021-43927 , 021-42143 , 021-42017 , 021-42037000
خیابان ولیعصر، تقاطع نیایش، بلوار اسفندیار، پلاک 90
http://companyregister.ir

هیچ دیدگاهی برای این آگهی ثبت نشده است

اولین دیدگاه را شما برای این آگهی ثبت کنید

جهت ارسال دیدگاه باید وارد حساب کاربری خود شوید

  ثبت آگهی رایگان